Položek: 16-30 z celkem: 228   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

Aktuality

Žádosti o ošetřovné pro dítě do 13 let

Vážení rodiče,
v případě, že budete žádat o ošetřovné pro dítě do 13 let, potvrzení vydává škola. Formulář je k dispozici u hospodářky školy, informace na emailu hospodarka@zschabry.cz nebo jidelna@zschabry.cz a na telefonu 736 754 937 nebo 604 748 525. Formulář je možné vyzvednout osobně denně mezi 8. a 12. hodinou, případně je možné jej zaslat elelktronicky (originál bude připraven ve škole pro pozdější vyzvednutí).
Vzhledem k vyhlášenému omezení volného pohybu lidí Vás žádám, abyste úřední hodiny školy využívali pouze v nejnutnějších případech, nejlépe po telefonické dohodě.
Při návštěvě školy používejte ochranu úst a nosu - roušku, šátek nebo nákrčník.
Děkuji za pochopení
Zdenka Chaloupecká, ředitelka školy

Změny v organizaci školního roku

Vzhledem k dlouhodobému uzavření škol nejméně do poloviny května budou některé akce školy zrušeny, příp. přesunuty na pozdější termín.
Zrušeno: projektové dny, velikonoční turnaj v ping-pongu, dětský den, zahradní slavnost, třída 5. A - škola v přírodě zrušena.
Přesun: soutěž Come and Show (podzim), školy v přírodě (v případě znovuotevření školy v červnu, příp. na podzim - o termínu budou informovat třídní učitelé), přijímací zkoušky na SŠ - 14 dnů po znovuotevření škol.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Vážení rodiče,
zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021 proběhne v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od motivační části, tj. bez přítomnosti dětí. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v termínech od 1. dubna 2020 do 30. dubna 2020.
Přesné termíny a způsoby podání žádosti o přijetí do prvního ročníku základního vzdělávání najdete na našich webových stránkách nejpozději do konce března.
Další informace najdete také na webu MŠMT - viz odkaz.

Informace MŠMT k zápisu k povinné školní docházce

Osobní návštěvy školy

Vážení rodiče,
vzhledem k vyhlášenému omezení volného pohybu lidí Vás žádám, abyste úřední hodiny školy využívali pouze v nejnutnějších případech, nejlépe po telefonické dohodě.
Při návštěvě školy používejte ochranu úst a nosu - roušku, šátek nebo nákrčník.
Děkuji za pochopení
Zdenka Chaloupecká, ředitelka školy

Recitační soutěžní přehlídka Come and Show 2020

Recitační soutěžní přehlídka Come and Show 2020Termín recitační soutěžní přehlídky Come and Show se kvůli vládnímu nařízení o zákazu konání hromadných akcí nad 100 osob překládá z 7. a 8. dubna na termín 8. a 9. června 2020. Zároveň se posouvají i termíny konání školního kola do 28. 5. 2020 a termín odeslání přihlášek do krajského kola nejpozději do 29. 5. 2020.

ZRUŠENÍ DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Vážení rodiče a přátelé školy,
vzhledem k uzavření základních škol se Den otevřených dveří, plánovaný v naší škole na pátek 13. 3. 2020, nekoná.
Nový termín bude stanoven po otevření školy, případně školu můžete navštívit po telefonické či emailové dohodě individuálně.

UZAVŘENÍ ŠKOLY

Vážení rodiče,
od středy 11. 3. 2020 platí nařízení Vlády ČR, které zakazuje osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a univerzitách. Pro žáky bude uzavřena škola, školní jídelna i školní družina. Sledujte informace na webových stránkách školy a v BAKALÁŘÍCH. Výuka bude probíhat formou domácí výuky, učitelé budou žákům zadávat práci prostřednictvím systému Bakaláři.
V případě, že budete žádat o ošetřovné pro dítě do 10 let, potvrzení vydá škola. Formulář je k dispozici u hospodářky školy.
Úřední hodiny v době uzavření školy: denně od 8:00 do 12:00 hodin, případně si můžete telefonicky dohodnout jiný termín.

Informace ke COVID - 19

Vážení rodiče,
provoz školy bude od pondělí 2. 3. 2020 v plném rozsahu.
V souvislosti s výskytem koronaviru žádáme zákonné zástupce žáků, kteří se vrací z postižených oblastí, aby postupovali v souladu s aktuálními informacemi na stránkách Ministerstva školství ČR. Informace pro veřejnost najdete také na stránkách Státního zdravotního ústavu a Ministerstva zdravotnictví ČR.
Mezi odkazy najdete také postup, jak si správně mýt ruce, abychom předešli šíření respiračních chorob.

Školní mikiny

Školní mikinyI v tomto školním roce mají žáci, rodiče a všichni přátelé naší školy možnost objednat si již tradiční školní mikinu nebo tričko. Mikiny si můžete objednat online na adrese www.kraloveskoly.cz/chabry.

Provizorní vstup do školy

Vážení rodiče,
od dnešního dne je v provozu provizorní vstup na pozemek školy, který byl přesunut mimo prostory staveniště.
Z prostorových důvodů bohužel nelze zajistit bezbariérový přístup. Omlouváme se za dočasné komplikace.
Od pondělí 17. 2. bude již v provozu provizorní vchod do školy z východní strany budovy.
Prosíme zejména rodiče, kteří děti přivážejí ke škole automobily, aby byli opatrní a dodržovali dopravní předpisy. Zároveň prosíme, abyste svým dětem zdůraznili, že ulici Spořická musí přecházet pouze po přechodu pro chodce.
Děkujeme  za pochopení a trpělivost.
Vedení školy

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Den otevřených dveří pro veřejnost proběhne v naší škole v pátek 13. 3. 2020 od 8:00 do 9:40 hodin. Prostory školy Vás provedou žáci 9. třídy, na případné dotazy Vám odpoví vedení školy v průběhu setkání v 8:15 a v 9:00 ve školní jídelně.
Zápis do 1. tříd proběhne ve středu 22. 4. a ve čtvrtek 23. 4. 2020 od 14:00 do 17:00 hodin. Formulář žádosti o přijetí a zápisní list najdete pod článkem, případně v sekci Formuláře ke stažení.

Recitační soutěžní přehlídka Come and Show 2020

Recitační soutěžní přehlídka Come and Show 2020Základní škola Praha - Dolní Chabry vyhlašuje 14. ročník recitační soutěžní přehlídky v angličtině "Come and Show". Akce proběhne již tradičně těsně před velikonočními prázdninami, 7. a 8. dubna 2020. Přehlídka je určena žákům prvních až devátých tříd všech pražských škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Nově upravená pravidla soutěžního setkání najdete v odkazech níže.
Termín uzávěrky přihlášek je 30. března 2020.

Vstup do školy

Vážení rodiče,
po dobu probíhající stavby platí zákaz vstupu na staveniště (celá asfaltová plocha školního hřiště). Pro vstup na školní pozemek je možné využívat pouze branku z ulice Spořická.
Hlavní vchod do školy bude od poloviny února uzavřen, do budovy se bude vcházet bočním vchodem ze zahrady.

Položek: 16-30 z celkem: 228   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

AKTUALITY

Ředitelské volno

Na pondělí a úterý 29. a 30. 6. 2020 uděluje ředitelka školy ředitelské volno z techni...

Třídní schůzky budoucích 1. tříd a motivační část zápisu

Třídní schůzky pro rodiče a motivační část zápisu pro předškoláky se z hygienických důvodů uskuteční ve dvou termínech:

Organizace provozu školy od pondělí 25. 5. 2020

Organizace vzdělávacích aktivit pro žáky 1. stupně platná od pondělí 25. 5. 2020 a pravidla bezpečnosti a ochrany zdraví...

Výsledky zápisu do 1. tříd pro školní rok 2020/2021

V příloze jsou uvedeny výsledky zápisu do 1. tříd pro školní rok 2020/2021. Děti jsou uvedeny pod registračními čísly, k...

INFORMACE PRO STRÁVNÍKY

Vážení strávníci,od 25.5.2020 je možnost stravování ve školní jídelně pro žáky,kteří budou chodit do školy.N...

Informace o docházce žáků 1. stupně a přihlášení k docházce od 25. 5. 2020

Vážení rodiče,od 25. 5. 2020 škola zajišťuje vzdělávací aktivity pro žáky 1. stupně základní školy. Vzdělávací ...

Informace o docházce žáků 9. tříd a přihlášení k docházce od 11. 5. 2020

Vážení rodiče,od 11. 5. 2020 je umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníků ve škole pro účely p...
HOME Základní škola Dolní Chabry

Created by © 2011 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy