Položek: 211-225 z celkem: 228   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

Aktuality

Vítězný dopis

Vítězný dopisZačátkem tohoto roku vyhlásila Městská část Praha 8 pro žáky 6. a 7. tříd soutěž v oblasti rizikového chování na téma Prevence poruchy příjmu potravy. Úkolem soutěžících bylo napsat dopis kamarádovi, o kterém si myslí, že má problém s příjmem potravy. V kategorii 7. tříd vyhodnotila porota ze všech došlých příspěvků jako nejlepší dopis Natálky Novákové, žákyně naší školy. A tak si mohla Natálka v úterý 14.5. převzít v prostorách Libeňského zámečku cenu za vítězství - čtečku knih. Gratulujeme!

Cambridge Competition

Cambridge CompetitionV listopadu tohoto školního roku nakladatelství Cambridge University Press vyhlásilo další ročník Cambridge Competition. "Skvělá příležitost poměřit své znalosti a dovednosti s jinými skupinami z celé České republiky," řekli si deváťáci a už se s chutí vrhali do prvního úkolu. Úkoly přicházely každých čtrnáct dní a učebnicová angličtina mnohokrát nestačila, každý musel prokázat určitou dávku kreativity a nadšení pro věc. A to vše se nakonec odrazilo ve skvělém výsledku. V ohromné konkurenci 195 skupin (mezi kterými nechyběly ani ty gymnaziální) chaberští deváťáci skončili na výborném 5. -8. místě s celkovým výsledkem 99,44%. Skvělý výkon!

ŠVP 3.B - Sykovec

Fotky zde

DĚTSKÁ POUŤ A KOKTEJL PARTY V DRUŽINĚ

DĚTSKÁ POUŤ A KOKTEJL PARTY V DRUŽINĚDětská pouť ve školní družině proběhla v úterý 11.6. od 13 do 15 hodin. Na všechny děti čekaly zábavné sportovní disciplíny a na úspěšné soutěžící spousta odměn. Počasí nám tentokrát přálo, a tak si děti užily příjemné odpoledne.
Na tradiční koktejl party se můžeme ve školní družině těšit v úterý 25. června od 13 do 15 hodin. Čekají nás míchané nápoje rozličných názvů a chutí!!!

VELIKONOČNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISU

VELIKONOČNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISUV pátek 12.4. se v tělocvičně školy uskutečnil již XX. ročník tradičního Velikonočního turnaje ve stolním tenisu, který pořádá TJ ZŠ CHABRY ve spolupráci s naší základní školou. Účast žáků i žákyň byla opravdu početná, a proto stolní tenisté všech kategorií bojovali o postup do vyřazovacích kol v několika základních skupinách. I když vítěz mohl být v každé kategorii jen jeden, páteční odpoledne si užili všichni malí i velcí sportovci bez ohledu na konečné umístění. Poděkování patří také učitelům a žákům 7. a 9. třídy, kteří se stali rozhodčími tohoto turnaje a svými výkony přispěli k příjemnému průběhu turnaje. Fotky najdete zde

Ohlédnutí za Come and Show

Ohlédnutí za Come and Show

Letošní, již sedmý ročník recitační soutěže Come and Show byl v mnohém nový.

Poprvé jsme zažili školní kolo, které se konalo 27. února. Zúčastnilo se ho celkem 129 žáků naší školy a z nich 51 postoupilo do celopražského kola.

Těsně před velikonočními prázdninami (26. a 27. března) se do Dolních Chaber sjelo téměř dvacet pražských škol a 300 přihlášených dětí v Chaberském dvoře předvedlo, co umí. Děti chaberské školy uspěly výborně - celkem jsme obsadili tři první, dvě druhá a dvě třetí místa.

Děkujeme všem soutěžícím a jejich učitelům za účast v naší soutěži a těšíme se za rok opět na viděnou. 

Fotogalerie

Úspěšní sportovci

Úspěšní sportovci

Úspěšný vstup do sportovních soutěží v 2. pololetí zaznamenali žáci naši školy.

Nejdříve si žáci 1.A a 2.B třetím místem v obvodním kole Dětského fotbalového poháru vybojovali postup do pražského semifinále, kde jim postup do finálového kola jen těsně unikl.
Skvěle se uvedli i žáci 2. stupně v soutěži ve šplhu. Družstvo dívek obsadilo vynikající druhé místo, chlapci dokonce vyhráli. V kategorii jednotlivců se na třetím místě skončili Kája Fialová a Štěpán Beneš, pro druhé místo si v osobním rekordu 3,20 s došplahal Alex Zorea. ZŠ Dolní Chabry jako nejúspěšnější škola z Prahy 8 vyšle své šplhouny do celopražského finále, které se uskuteční v březnu. Již se moc těšíme na další úspěchy a držíme sportovcům palce.


 

Fotky z dětského fotbalového poháru najdete zde.

Školní časopis TŘESK

V naší škole se díky 7. třídě zrodil nový časopis TŘESK. Najdete v něm zajímavosti z přírody, historie i ze světa počítačů, přečtete si krátké příběhy z pera našich redaktorů, pro zábavu si zkuste vyluštit křížovku nebo si připravte něco dobrého podle našich receptů. Naše první podzimní číslo je k nahlédnutí zde.

Úspěch našich fotografů

Úspěch našich fotografůI letos se školní družina a klub zúčastnily fotografické soutěže "Život kolem nás". A opět úspěšně! Ze všech přihlášených fotografií našich žáků se na stupních vítězů umístily hned tři fotografie. Vyhlášení proběhlo 4.12. v Evropském domě a pro diplomy si jeli Mikuláš Asingr, Kuba a Honza Michálkovi. Gratulujeme! Další fotky zde

Položek: 211-225 z celkem: 228   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

AKTUALITY

Ředitelské volno

Na pondělí a úterý 29. a 30. 6. 2020 uděluje ředitelka školy ředitelské volno z techni...

Třídní schůzky budoucích 1. tříd a motivační část zápisu

Třídní schůzky pro rodiče a motivační část zápisu pro předškoláky se z hygienických důvodů uskuteční ve dvou termínech:

Organizace provozu školy od pondělí 25. 5. 2020

Organizace vzdělávacích aktivit pro žáky 1. stupně platná od pondělí 25. 5. 2020 a pravidla bezpečnosti a ochrany zdraví...

Výsledky zápisu do 1. tříd pro školní rok 2020/2021

V příloze jsou uvedeny výsledky zápisu do 1. tříd pro školní rok 2020/2021. Děti jsou uvedeny pod registračními čísly, k...

INFORMACE PRO STRÁVNÍKY

Vážení strávníci,od 25.5.2020 je možnost stravování ve školní jídelně pro žáky,kteří budou chodit do školy.N...

Informace o docházce žáků 1. stupně a přihlášení k docházce od 25. 5. 2020

Vážení rodiče,od 25. 5. 2020 škola zajišťuje vzdělávací aktivity pro žáky 1. stupně základní školy. Vzdělávací ...

Informace o docházce žáků 9. tříd a přihlášení k docházce od 11. 5. 2020

Vážení rodiče,od 11. 5. 2020 je umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníků ve škole pro účely p...
HOME Základní škola Dolní Chabry

Created by © 2011 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy