Položek: 31-45 z celkem: 236   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

Aktuality

UZAVŘENÍ ŠKOLY

Vážení rodiče,
od středy 11. 3. 2020 platí nařízení Vlády ČR, které zakazuje osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a univerzitách. Pro žáky bude uzavřena škola, školní jídelna i školní družina. Sledujte informace na webových stránkách školy a v BAKALÁŘÍCH. Výuka bude probíhat formou domácí výuky, učitelé budou žákům zadávat práci prostřednictvím systému Bakaláři.
V případě, že budete žádat o ošetřovné pro dítě do 10 let, potvrzení vydá škola. Formulář je k dispozici u hospodářky školy.
Úřední hodiny v době uzavření školy: denně od 8:00 do 12:00 hodin, případně si můžete telefonicky dohodnout jiný termín.

Informace ke COVID - 19

Vážení rodiče,
provoz školy bude od pondělí 2. 3. 2020 v plném rozsahu.
V souvislosti s výskytem koronaviru žádáme zákonné zástupce žáků, kteří se vrací z postižených oblastí, aby postupovali v souladu s aktuálními informacemi na stránkách Ministerstva školství ČR. Informace pro veřejnost najdete také na stránkách Státního zdravotního ústavu a Ministerstva zdravotnictví ČR.
Mezi odkazy najdete také postup, jak si správně mýt ruce, abychom předešli šíření respiračních chorob.

Školní mikiny

Školní mikinyI v tomto školním roce mají žáci, rodiče a všichni přátelé naší školy možnost objednat si již tradiční školní mikinu nebo tričko. Mikiny si můžete objednat online na adrese www.kraloveskoly.cz/chabry.

Provizorní vstup do školy

Vážení rodiče,
od dnešního dne je v provozu provizorní vstup na pozemek školy, který byl přesunut mimo prostory staveniště.
Z prostorových důvodů bohužel nelze zajistit bezbariérový přístup. Omlouváme se za dočasné komplikace.
Od pondělí 17. 2. bude již v provozu provizorní vchod do školy z východní strany budovy.
Prosíme zejména rodiče, kteří děti přivážejí ke škole automobily, aby byli opatrní a dodržovali dopravní předpisy. Zároveň prosíme, abyste svým dětem zdůraznili, že ulici Spořická musí přecházet pouze po přechodu pro chodce.
Děkujeme  za pochopení a trpělivost.
Vedení školy

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Den otevřených dveří pro veřejnost proběhne v naší škole v pátek 13. 3. 2020 od 8:00 do 9:40 hodin. Prostory školy Vás provedou žáci 9. třídy, na případné dotazy Vám odpoví vedení školy v průběhu setkání v 8:15 a v 9:00 ve školní jídelně.
Zápis do 1. tříd proběhne ve středu 22. 4. a ve čtvrtek 23. 4. 2020 od 14:00 do 17:00 hodin. Formulář žádosti o přijetí a zápisní list najdete pod článkem, případně v sekci Formuláře ke stažení.

Recitační soutěžní přehlídka Come and Show 2020

Recitační soutěžní přehlídka Come and Show 2020Základní škola Praha - Dolní Chabry vyhlašuje 14. ročník recitační soutěžní přehlídky v angličtině "Come and Show". Akce proběhne již tradičně těsně před velikonočními prázdninami, 7. a 8. dubna 2020. Přehlídka je určena žákům prvních až devátých tříd všech pražských škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Nově upravená pravidla soutěžního setkání najdete v odkazech níže.
Termín uzávěrky přihlášek je 30. března 2020.

Vstup do školy

Vážení rodiče,
po dobu probíhající stavby platí zákaz vstupu na staveniště (celá asfaltová plocha školního hřiště). Pro vstup na školní pozemek je možné využívat pouze branku z ulice Spořická.
Hlavní vchod do školy bude od poloviny února uzavřen, do budovy se bude vcházet bočním vchodem ze zahrady.

Nabídka zaměstnání: učitel/učitelka

Základní škola Praha - Dolní Chabry hledá učitele s aprobací matematika, anglický jazyk na zástup za dlouhodobou nemoc. Nástup možný ihned. V případě zájmu o nabízené pozice volejte na tel. č. 734 859 225 nebo pište na email: reditelna@zschabry.cz

KLUB MLADÝCH DIVÁKŮ

KLUB MLADÝCH DIVÁKŮVe čtvrtek 16. 1. 2020 v 18.00 hod. navštívíme s Klubem mladých diváků Divadlo Brodway, které tento večer uvede muzikál Kleopatra. Organizační pokyny obdrží žáci ve škole.

Zahájení dostavby školy

Vážení rodiče a přátelé školy,
v závěru roku 2019 byl vybrán zhotovitel přístavby a rekonstrukce základní školy a následně byla zřizovatelem uzavřena smlouva. Staveniště bylo předáno a začátkem roku 2020 byly zahájeny přípravné práce. O průběhu stavebních prací, které budou mít vliv na chod školy, Vás budeme průběžně informovat na webových stránkách školy.
V souvislosti se stavebními pracemi bude vyhlášeno volno z rozhodnutí ředitelky školy v pondělí a úterý 29. a 30. 6. 2020. V případě, že bude nutné v souvislosti se stavebními pracemi vyhlásit volno v dalším termínu, budeme Vás včas informovat prostřednictvím webových stránek a systému bakaláři.   Vedení školy

VÁNOČNÍ JARMARK

Ve středu 11. 12. 2019 se od 16 do 18 hodin koná tradiční vánoční jarmark. Žáci, jejich rodiče, prarodiče, sourozenci i další přátelé školy spolu s učiteli mohou opět po roce strávit příjemný předvánoční podvečer.  Některé třídy si pro návštěvníky připravily krátké vystoupení, jinde budete moci ochutnat vánoční dobroty nebo si koupit vánoční dekorace.

Seminář pro rodiče DĚTI ON-LINE

Vážení rodiče,
zveme Vás na seminář Děti on-line, který se koná v naší škole ve čtvrtek 28.11. od 17 hod do cca 19 hodin. Seminář organizuje Institut Re:Life a zaměřuje se na rizika v online prostředí. Účast je bezplatná.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Třídní schůzky se konají ve středu 13. listopadu 2019:
od 17 hodin pro 1. stupeň - v kmenových učebnách,
od 18 hodin se konají schůzky pro 2. stupeň (formou společné schůzky nebo konzultací - dle informací třídních učitelů),
pro rodiče žáků 9. tříd se třídní schůzky konají od 18 hodin ve školní jídelně - informace k volbě studia (po skončení proběhnou třídní schůzky v kmenových učebnách).

STÁVKA 6. 11. 2019

Vážení rodiče,
většina pedagogického sboru se rozhodla připojit ve středu 6. 11. 2019 ke stávce ČMOS pracovníků školství. Vzhledem k tomu nejsme schopni zajistit výuku ani náhradní program a škola bude tento den uzavřena. V provozu nebude ani školní družina. Všem žákům bude na tento den odhlášen oběd. Žáci se mohou v tento den stravovat pouze za plnou cenu oběda, tj. za 65 Kč. V případě, že budete mít zájem, aby se vaše dítě ve středu stravovalo ve školní jídelně, objednejte mu oběd nejpozději do 14 hodin v úterý 5. 11. 2019.


Položek: 31-45 z celkem: 236   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

AKTUALITY

Organizace provozu školy v týdnu od 22. 6. 2020

Výuka pro 1. stupeň probíhá od pondělí 22. 6. do čtvrtka 25. 6. ve stejném časovém rozsahu jako v uplyn...

Rozdělení 1. tříd a informace pro rodiče

V příloze je zveřejněn seznam dětí obou 1. tříd. Děti jsou uvedeny pod registračním číslem, které bylo přiděleno při onl...

FOTOGRAFOVÁNÍ TŘÍD

V pondělí 22. 6. v průběhu dopoledne proběhne fotografování tříd. Mohou přijít všichni žáci v čase, který je uveden v ha...

Úřední hodiny v době letních prázdnin

Úřední dny a hodiny kanceláře školy jsou v době letních prázdnin stanoveny takto: 29. 6. – 10. 7. 2020 pondělí a s...

Konzultace pro žáky 2. stupně a předání vysvědčení

Konzultace pro žáky 6. - 8. ročníků z hlavních předmětů proběhnou v týdnech od 8. 6. a od 15. 6. dle rozpisu (v příloze)...

Ředitelské volno

Na pondělí a úterý 29. a 30. 6. 2020 uděluje ředitelka školy ředitelské volno z techni...

Třídní schůzky budoucích 1. tříd a motivační část zápisu

Třídní schůzky pro rodiče a motivační část zápisu pro předškoláky se z hygienických důvodů uskuteční ve dvou termínech:
HOME Základní škola Dolní Chabry

Created by © 2011 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy