logotyp

Školní družina

Tvoření dětí z ŠD

Tvoření dětí z ŠDI přes nutná opatření MŠMT děti ze ŠD moc rády kreslí, malují a tvoří. Zde jsou některé ukázky.

Vánoční tvoření

Vánoční tvořeníVšechny děti ze školní družiny v předvánočním období vytvořily krásná vánoční přání, vyzdobily školu, a některé i soutěžily o nejhezčí vánoční stromeček.

Výstava Textilních panenek

Výstava Textilních panenekŠkolní družina v září navštívila výstavu v Chaberském dvoře.

Vánoční výzdoba v Chaberském dvoře

Vánoční výzdoba v Chaberském dvořeDěti ze školní družiny, jako každý rok, tak i letos, vyzdobily knihovnu zimními a vánočními motivy.

UZAVŘENÍ ŠKOLY

Vážení rodiče,
od středy 11. 3. 2020 platí nařízení Vlády ČR, které zakazuje osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a univerzitách. Pro žáky bude uzavřena škola, školní jídelna i školní družina. Sledujte informace na webových stránkách školy a v BAKALÁŘÍCH. Výuka bude probíhat formou domácí výuky, učitelé budou žákům zadávat práci prostřednictvím systému Bakaláři.
V případě, že budete žádat o ošetřovné pro dítě do 10 let, potvrzení vydá škola. Formulář je k dispozici u hospodářky školy.
Úřední hodiny v době uzavření školy: denně od 8:00 do 12:00 hodin, případně si můžete telefonicky dohodnout jiný termín.
Děti ve školní družiněMobilní telefon ŠD:   731 165 610

Při využití kontaktu na mobilní telefon nemůžeme akceptovat vzkazy v hlasové schránce. Vyzvednutí dítěte na základě SMS je možné v případě, že tuto možnost uvedete v zápisním lístku.
Spojení na mobilní telefon využívejte mezi 11. a 17. hodinou.

OdděleníVychovatelkaTřída
I. Pavilon AVladislava Mazurová (vedoucí vychovatelka)1.A
II. Pavilon ABc. Marie Šprdlíková1.B
III. Pavilon BBc. Anna Cutychová
2.A + 3.B
IV. Pavilon BTaťána Štěpánská
2.B + 3.B
V. Přístavba školy
Lenka Netolická3.A + 3.B
VI. Přístavba školy Eva Marešová
2.C + 3. B + ŠK

Artistic Magic Show

Diváci Artistic Magic ShowDěti se tentokrát sešly ve školní tělocvičně. Velmi je zaujalo kouzlení a žonglování.

Masopustní masky

Masopustní maskyVšechny děti ze školní družiny se již tradičně podílely na výrobě masek na Masopust.

Vánoční výtvarná soutěž

Vánoční výtvarná soutěž Všechny děti ze školní družiny se zúčastnily již tradiční vánoční výtvarné soutěže o nejhezčího Vánočního kapra a nejhezčí Vánoční stromeček.
Práce byly vyhodnoceny a oceněny diplomem a dárky.

Divadlo Karla Hackera

Divadlo Karla Hackera S dětmi ŠD jsme navštívili Divadlo Karla Hackera a zhlédli moc hezký vánoční příběh ,,Vánoce našich babiček".
Ten mapoval historii Adventu a Vánočních zvyků. Děti byly součást divadelního představení a moc si to užily.

Výstava v Chaberském dvoře

Výstava v Chaberském dvořeV Chaberském dvoře mají rodiče a přátelé školy možnost shlédnout výstavu prací dětí z celé ŠD.
Téma je vánoční a určitě stojí za to se i s dětmi zajít podívat na velice povedené práce. Výstavu najdete v horním patře knihovny. Hezké svátky.

Adventní věnce

Adventní věnceDěti z 2.A. vytvářely adventní věnce.

Divadlo Pod kloboukem

Divadlo Pod kloboukemDne 3.10.se děti ze ŠD mohly pobavit a zároveň vzdělat při divadelním představení divadla Pod kloboukem.
Jako téma byla tentokrát EKOLOGIE a děti si pomocí Evelínky a Květy, dvou kuřecích holek, ujasnily třídění odpadu a jeho dopadu na naší planetu.

Dogdancing

DogdancingVe školní družině nás ve středu 25.9. opět navštívil pejsek Lukas. Děti si osobně vyzkoušely povely lehu na zádech, stoj na zádech dítěte, kotouly a probíhání mezi nohama. Bylo to veselé vystoupení.

Přespání ve školní družině

Dne 2.května žáci 3.A zažili dobrodružné spaní v naší škole.
Užili si spoustu legrace při hraní her a společné slavnostní večeři.
Před usnutím si děti prošly stezku odvahy, která vedla za duchem naší školy.
Na dobrou noc jsme si přečetli pohádky z období První republiky.

Lenka Netolická

Koktejlová party

Koktejlová partyV posledním týdnu školního roku si děti užily tradiční Koktejl párty. Mohly ochutnat z bohatého výběru různých chutí koktejlů, které v parném počasí přišly vhod, nechaly se tetovat, proběhlo i malování na obličej, pekly se vafle a tancovalo se na discotéce. Všichni jsme si to velmi užili a hezky jsme se rozloučili před prázdninami.

Divadlo Pod kloboukem

Divadlo Pod kloboukemDne 5. června jsme s dětmi ze školní družiny, absolvovali divadlo na školní zahradě.
Divadlo POD KLOBOUKEM, dětem předvedlo, jak zacházet s penězy a vážit si jich.
Představení se jmenovalo ,,FINANČNÍ GRAMOTNOST". Děti velmi hezky a pozorně spolupracovaly, za což byly odměněny
upomínkovým předmětem přímo od hereček.

Dětská pouť

Dětská pouťDne 29.5. ke Dni dětí, jsme pořádali Dětskou pouť. Děti ze školní družiny, s pomocí dětí z 9. tříd, za dané sportovní výkony obdržely body, za které si pak v ,,Obchůdku" mohly ,,koupit" moc zajímavé ceny. Vyšlo nám počasí, tak to bylo hezky strávené odpoledne.

Vystoupení Sborečku v Chaberském kostele

Vystoupení Sborečku v Chaberském kosteleDne 24.5. u příležitosti Noci kostelů, jsme se Sborečkem, který je v rámci školní družiny, zazpívali veřejnosti v Chaberském kostele. Děti si mohly před vystoupením zazvonit ve Zvonici na opravdové zvony, což byl pro ně též velký zážitek. V překrásné slavnostní atmosféře pak skvěle zazpívaly písničky od Petra Skoumala, od pana Svěráka a Uhlíře.
Dočkaly se velkého aplauzu od nadšených diváků, kterých bylo plný kostel.

Vystoupení s pejskem na školní zahradě

Vystoupení s pejskem na školní zahradě24.4. jsme pro velký zájem ve školní družině zažili opět Vystoupení s pejskem, které se tentokrát díky hezkému počasí, konalo na školní zahradě. Nakonec všechny zúčasněné děti udělaly dlouhý tunel, kterým pejsek vesele probíhal. Opět jsme si to příjemně užili.

Sportovní odpoledne ve školní družině

Sportovní odpoledne ve školní družiněPřed Velikonočními svátky školní družina pořádala sportovní odpoledne.
Děti si mohly vyzkoušet svoji dovednost a obratnost v pěti sportovních disciplínach, jako například: Skok do dálky, slalom s míčkem na lžičce, hod na cíl a podobně. Vyšlo i krásné počasí, takže jsme si všichni odpoledne náramně užili.

Divadlo ve školní tělocvičně

Divadlo ve školní tělocvičněVšechny děti ze školní družiny zhlédly představení, které se tentokrát konalo ve školní těcvičně.
Mělo název: ,,Evelínko, kraslici fakt nesnešeš" .
Divadlo ,,Pod kloboukem" nás všechny navnadilo na přicházející jaro.

Příprava na Masopust

Příprava na MasopustDěti, které navštěvují školní družinu, si vytvořily krásné a originální masky, které si za symbolický příspěvek
můžou rodiče i děti koupit 3.2.2019 od 13,30 na školním hřišti před masopustním průvodem.
Všechny peníze budou použity na zakoupení odměn pro naše/vaše děti.
Nejlepší masky byly vyhlášeny a oceněny a všechny děti, které se na výrobě podílely, též odměněny sladkostí.

Zimní radovánky v ŠD

Zimní radovánky v ŠDVšechny děti ze školní družiny mají letos jedinečnou možnost bobovat i sáňkovat na školním hřišti.

DIVADLO KARLA HACKERA

DIVADLO KARLA HACKERADne 4.2.2019 jsme se školní družinou navštívili Divadlo Karla Hackera.
Ve velmi zajímavě pojatém pantomimickém představení si v závěru všechny děti mohly vyzkoušet, jaké to je stát na "prknech, které znamenají svět." Byly nadšené.

SOUTĚŽ O VÁNOČNÍHO KAPRA

SOUTĚŽ O VÁNOČNÍHO KAPRATradiční výtvarná soutěž o nejhezčího vánočního kapra, proběhla v odděleních školní družiny. Žáci tvořili z přírodních i výtvarných materiálů. Za svoji práci byli odměněni diplomem a věcnou cenou.

Divadlo v ŠD

Divadlo v ŠDV prosinci děti z 1.a 2. třídy zhlédly představení Putování s anděly v divadle Karla Hackera. Divadlo se všem velmi líbilo.

Výstava ŠD v Chaberském Dvoře - Vánoce

Výstava ŠD v Chaberském Dvoře - VánoceDěti ze školní družiny měly za úkol vyzdobit svými vánočními výkresy a výrobky Chaberský dvůr, kde se též koná výstava vánočních betlémů. Každé oddělení mělo jiné téma. Vše se dětem velice povedlo.

Divadlo v Chaberském dvoře

Divadlo v Chaberském dvořeDne 14.11. jsme se školní družinou zašli na divadelní představení DIVADLA KAMARÁDI v Chabereském dvoře. Při představení ANIČČINO SRDÍČKO mohly děti samy měnit průběh děje, což se jim velmi líbilo.

Dogdancing

DogdancingSe školní družinou jsme se zúčastnili představení DOGDANCINGU ve školní tělocvičně. Děti viděly skvělou drezůru vycvičeného pejska Lucase, mohly si samy vyzkoušet nacvičené triky. Na závěr proběhl Lucas velkým živým tunelem, poskládaným z dětí. Představení se nám všem moc líbilo!!!

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Koktejlová párty

Koktejlová párty Oslava konce roku proběhla ve školní družině pořádáním Koktejlové párty. Děti mohly ochutnat různé druhy koktejlů dle nabídky a výborné domácí vafle. Během celého programu se mohly nechat namalovat či tetovat jejich vybranými obrázky. Celé odpoledne děti tančily, soutěžily a naučily se Macarenu pod vedením paní učitelky.

Dětská pouť

Dětská pouť Den dětí oslavila školní družina předčasně 29. 5. 2018 Dětskou poutí. Děti po splnění sportovních, zábavných a mnohdy náročných disciplín obdržely body, za které si mohly koupit v obchůdku vybranou odměnu. Některé děti také myslely na své rodiče a koupily jim dárek. Mnoho dětí se v průběhu soutěží zlepšilo natolik, že jsme některé disciplíny museli ztížit. Tímto bychom chtěly poděkovat za pomoc při organizaci rodičům, starším žákům a žákyním.

Návštěva divadla Karla Hackera

Návštěva divadla Karla HackeraDne 10. 5. 2018 navštívily děti ze školní družiny divadlo Karla Hackera, kde se  konal hudební pořad Na křídlech hudby. Děti se seznámily s pestrou nabídkou hudebních skladeb od světoznámých skladatelů, ale také s hudebními nástroji harfou a flétnou.

Sportovní odpoledne

Sportovní odpoledneDne 25. 4. 2018 se konalo v rámci řízené činnosti školní družiny sportovní odpoledne, kterého se zúčastnily všechny přítomné děti. Za podané výkony byly náležitě odměněny.

Korálkování

KorálkováníPro děti ze všech oddělení školní družiny jsme domluvily korálkování s paní Hanákovou. Děti si mohly vyrobit a odnést přívěsky na klíče, náramky, náušnice či náhrdelníky.

Dogdancing

DogdancingNaši školu přijel navštívit pejsek Lukas se svým úžasným a zábavným vystoupením doprovázeným hudbou. Všechny děti si mohly vyzkoušet zadávat mu povely, které s nadšením plnil.

Kouzelný les

Kouzelný lesDěti ze ŠD navštívily 22. března 2018 divadelní představení Kouzelný les v Chaberském dvoře. Na konci představení obdržely malý dárek.

Výstava " Čeští panovníci"

Výstava Dne 8. března jsme navštívili výstavu v Chaberském dvoře, kde je vystaveno 114 reliéfních deskových obrazů českých panovníků a jejich manželek v posloupnosti jejich vlády. Expozice je výjimečnou kolekcí dřevořezeb Jarmily Haldové.

Příprava na masopust

Příprava na masopustDěti ze školní družiny vyráběly na masopust masky plné nápadů, za které jste mohli věnovat symbolický příspěvek. Všechny peníze budou použity na zakoupení odměn pro naše/vaše děti.

Tajemství z jezírka

Tajemství z jezírka14.12.2017 navštívila školní družina divadlo v Chaberském dvoře. Představení Tajemství z jezírka ukázalo dětem, jak zdravě přistupovat k TV a k počítačovým hrám a jak velký vliv má na naše chování smysluplně využitý volný čas.

Vánoční kapr

Vánoční kaprV prosinci proběhla ve všech odděleních výtvarná soutěž "O nejhezčího vánočního kapra". Vítězné práce byly vystaveny na nástěnce v hlavní budově školy a tvůrci byli odměněni diplomem a věcnou cenou.

Výstava ŠD

Výstava ŠDLetos se školní družina podílela na vánoční výzdobě v Chaberském dvoře. Výstavu prací žáků můžete zhlédnout až do 6.1.2018. 

Dráteník na vsi

Dráteník na vsiBěhem měsíce září děti ze ŠD navštívily jedinečnou výstavu Dráteník na vsi konanou v Chaberském dvoře.

Koktejlová párty

Koktejlová pártyŠkolní družina oslavila konec školního roku výbornými ovocnými koktejly a taneční zábavou.

AKTUALITY

Ředitelské volno 17. 6. 2021

Vážení rodiče,ve škole došlo k havárii a byl přerušen hlavní přívod vody. Oprava bude provedena v řádu někol...

Stravování pro cizí strávníky

Od 6.9.2021 nabízí školní jídelna opět stravování pro cizí strávníky, tzn. pro osoby, kterénejsou žáky nebo zaměst...

Ředitelské volno

Na pondělí - středu 28. - 30. 6. 2021 a na středu - pátek 1. - 3. 9. 2021 uděluje ředi...

Volné místo

Školní jídelna přijme pomocnou kuchařku na plný úvazek. Pracovní doba pondělí - pátek 6.30 - 15.00.Nástup 16. 8. 2...

Zápis ze dne 11. 1. 2021

Zápis č. 47 z jednání školské rady při Základní škole Praha – Dolní Chabry, příspěvková organiza...

Třídní schůzky budoucích 1. tříd a motivační část zápisu

Třídní schůzky pro rodiče budoucích prvňáčků a motivační část zápisu pro předškoláky se z hygienických důvodů uskuteč...

Bezpečný přístup k budově školy

Vážení rodiče,ulice V Kratinách je mezi ulicemi Budyšínská a Spořická součástí staveniště a v tomto úseku platí
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME Základní škola Dolní Chabry

Created by © 2011 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy