Partnerské projekty

Šablony - Základní škola Praha - Dolní Chabry

Šablony - Základní škola Praha - Dolní ChabryProjekt s registračním číslem CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_023/0003432
je spolufinancován Evropskou unií. Projekt podporuje školu v těchto oblastech:
Dočasná personální podpora - školní psycholog základním školám.
Podpora rozvoje pedagogických pracovníků - vzdělávání pedagogických pracovníků v rozsahu 16 hodin - čtenářská gramotnost.
Podpora rozvoje pedagogických pracovníků - vzdělávání pedagogických pracovníků v rozsahu 16 hodin - inkluze.

Aktivní školy

Pohybově - vzdělávací  program zaměřený na prevenci obezity, rozvoj pohybových schopností a dovedností s důrazem na zdravý životní styl a aktivní způsob života žáků pražských základních škol. Cílem projektu Aktivní školy je motivovat žáky k pohybu a dodržování správných stravovacích návyků. Projekt zaštiťuje Florbalová škola Bohemians ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy.

OVOCE a ZELENINA DO ŠKOL

OVOCE a ZELENINA DO ŠKOLOd školního roku 2011/2012 je naše škola zapojena do evropského projektu Ovoce do škol, spolufinancovaného Evropskou unií. Díky tomuto projektu žáci 1. - 5. tříd dostávají již několik let nejméně jedenkrát měsíčně ovoce zcela zdarma. Od školního roku 2017/2018 jsou do projektu zapojeni i žáci 6. - 9. ročníku. Cílem projektu "Ovoce do škol" je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny a banánů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí, zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

FINANČNÍ GRAMOTNOST

FINANČNÍ GRAMOTNOSTŠkola se od školního roku 2013/2014 zapojila do projektu Úspěšná firma, který se zabývá výukou finanční gramotnosti. V rámci hodin matematiky a občanské výchovy hrají žáci 9. tříd hru Finanční svoboda. Žáci se mimo jiné díky této hře naučí, jak zacházet s penězi, k čemu slouží pojištění a jaké investice přinášejí zisk. Vyvrcholením tohoto projektu je každoročně účast v celostátní soutěži žáků základních škol a víceletých gymnázií. Fotky z výuky

AKTIVNÍ ŠKOLA

AKTIVNÍ ŠKOLADíky zapojení školy do sponzorského programu Aktivní škola, který podporuje rozvoj interaktivní výuky ve školách, jsme za velmi výhodnou cenu získali pro školu další interaktivní tabuli.

ŽÁCI S SPU NA 2. STUPNI ZŠ

Ve školním roce 2013/2014 a 2014/2015 naše škola využila možnost zapojit se do projektu DYS-centra Praha a zapojila se do projektu "Poradenská podpora žáků se specifickými poruchami učení na 2. stupni základních škol a metodická podpora jejich učitelů". Cílem projektu bylo podpořit žáky s SPU, vybudovat komplexní systém péče, zkvalitnit vzdělávací proces těchto žáků a zvýšit jejich šance na přijetí a úspěšné zvládnutí studia na střední škole.

MATEMATIKA PRO VŠECHNY

Ve školním roce 2013/2014 jsme byli zapojeni do projektu Matematika pro všechny, jehož cílem bylo zkvalitnit, zmodernizovat a zefektivnit výuku matematiky s důrazem na aktivizující metody a rozvoj klíčových kompetencí žáků. Projekt kladl důraz na badatelské a kritické myšlení a na využití ICT s cílem motivovat žáky ke studiu matematických a přírodovědných oborů. Cílovou skupinou byly děti z 1. stupně, které měly slabší výsledky v matematice.
Díky finanční podpoře tohoto projektu ve škole přibyla interaktivní tabule, která bude sloužit při výuce žáků 1. stupně.